Bize Ulaşmak İçin +90 322 441 23 11

# NELER ÜRETİYORUZ: Başlangıçta talep üzerine koltuk montajı ile , Bursa’da kurulu uluslararası koltuk üreticisinin yan sanayisi olarak Adana’da üretime başladık. Daha sonra otobüs ana sanayilerine kumaş perde , plastik enjeksiyon parça , araç ön cam stor perdesi , sünger şoför yatağı , muhtelif döşeme parçaların üretimlerine başladık.
# MÜŞTERİLERİMİZ: Türkiye’de faaliyet gösteren ana otobüs üreticilerine hizmet ve ürün veriyoruz: TEMSA, OTOKAR, BMC, ARGEN, SANKO MAKİNA. Ayrıca Fransa, İran, Çin, İsrail ve İspanya’da müşterilerimiz var. 2012 de otobüs dışında bir sektöre ; TUVASAŞ ‘a vagon perdesi imalatına başladık.
# ÇALIŞANLARIMIZ: Şirketin gerçek sahipleri. Çalışanlarımızın memnuniyeti firmamızın stratejik en üst seviye hedeflerindendir. Çalışan memnuniyeti ölçülür ve sıkı takip edilir. Bu konuda değerli uzmanlardan danışmanlık alınmıştır. Toplam 23 personelimizin 11’i beyaz yaka çalışandır. Tesla’da 7 yüksek okul mezunu görev yapmaktadır. Çalışanlarla faaliyetlerimiz:
1) Öneri sistemi: Tesla Otomotiv; üretim süreçlerindeki iyileştirmelerini çalışanlarının önerileriyle gerçekleştirilir. Öneriler değerlendirilir ve en başarılı bulunanlar ödüllendirilir. Her ay en iyi öneri kutlaması yapılır.
2) Cumartesi kahvaltıları: Önemli işlerin devreye girmesinde , önemli yeni kararlar öncesinde, ya da çalışanlarla ilgili yeni kararlar alındığında bütün şirket personeliyle bir cumartesi kahvaltısına gidilir.
3) Yeni yıl karşılama yemeği: Her yıl sonunda, gerçekleşen başarıların sunulduğu ve sonraki dönemde yapılacakların planlandığı, bütün çalışanların aileleriyle katıldığı yılbaşı yemeği düzenlenir.
4) Sigarasız yaşam: Tesla ’da çalışanların sigara içme alışkanlığı yoktur. 2006 yılbaşı yemeğinde alınan ortak bir kararla şirketimizde sigara içme alışkanlığına son verilmiştir. Bu alışkanlığa sahip olanlar sigarayı bıraktığı için altın takılarak ödüllendirilmiştir.
5) Tiyatro günleri: Tesla çalışanları istedikleri takdirde şirket imkanlarıyla aileleriyle birlikte tiyatroya giderler.
6) Fuarlara katılım: Tesla çalışanları mesleki görgü ve bilgiyi arttırmak için her seviyeden elemanlarıyla otobüs fuarlarına katılmayı ihmal etmezler.
7) Ailelere katkı: Önemli olan çalışanların refah düzeyidir. Arzu eden her çalışana evlerinde kullanmaları için bilgisayar alımında destek olundu.
# SOSYAL ETKİNLİKLER: Henüz yolun başında ve küçük bir işletme iken bölgemizdeki teknolojik ve sosyal gelişmelere etkin katılım sağlanmıştır;
a) Çukurova Teknokent’e kurucu ortak: Çukurova Üniversitesi kampüsü içinde kurulan Teknokent’e kurucu ortak olunmak üzere hisse sahibi olunmuştur.
b) Adana ÜSAM’ paydaşlık: Tesla; Üniversite Sanayi Araştırma Merkezi’ne paydaş olmuş ve Adana ÜSAM faaliyetlerine aktif olarak katılmıştır. ÜSAM bir TUBİTAK İŞBAP projesidir ve koordinatörü Saygıdeğer Prof. Dr. Hamit Serbest’in firmamıza destekleri yadsınamaz. Kendilerine şükran borçluyuz. Bakınız: www.adanausam.org.tr
c) Çukurova Kalite Derneği çalışmaları.:Bölgemizde faaliyet gösteren ÇKD çalışmalarına aktif olarak katıldık. Bknz: www.ckd.org.tr
# NİÇİN FARKLIYIZ: Tesla ailesi; iş yapma biçimi ve süreçleri yönetme tarzı ile farklılıklar yaratmıştır:
i) Küçük bir aile şirketi olmamıza rağmen daima kurumsal prosedürlerle çalışıyoruz.
ii) Başlangıç sermayesi olmadan kuruldu, deyim yerinde ise sıfırdan başladık.
iii) Borcuna çok hassas , peşin ödeme alışkanlığı olan anlayış benimsendi.
iv) Çek kullanılmama kararıyla kuruldu, firmamız asla çek kullanmadı.
v) Henüz daha ülkemizde şart değilken BASEL 2 kriterlerine uygun muhasebe- finans sistemi oluşturuldu,
vi) AR-GE ve inovasyon her daim önceliğimiz olmuştur. Ciromuzun %3 ü geliştirme çalışmalarına harcanır. 23 toplam personelin dördü AR-GE faaliyetini yürütür.
#HİSSEDARLAR: Başlangıçta aile şirketi iken daha sonra hisselerinin bir kısmını devrederek kurumsallaşma için çok ortaklı bir yapıya kavuşmuştur. Şu an için limited şirketimizin dört resmi ortağı mevcuttur.
# DÜNYA’YA AÇILDIK: Kısa zamanda bir çok ana otobüs üreticisine hizmet veren Tesla ailesi; şimdi ihracat yapan Dünya’ya açılmış bir firmadır. Şöyle denebilir:
‘’Bir küçük tekne ile açıldık ve koca Transatlantik gemilerle yarışıyoruz.’’


Tesla Ürün Kataloğu

İletişim

Tesla Otomotiv

Yeşiloba mahallesi, 46167 sokak , EFER Sanayi Sitesi, No:22/I
Seyhan / Adana / Türkiye
Telefon: 0090 322 4412311
Fax: 0090 322 4412028
e-posta: info@teslatr.com

© 2019 Tesla Otomotiv